גשר בשיניים המדריך השלם ותהליכיהם הבלתי נראים

קבעו פגישת ייעוץ ליישור שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

גשר בשיניים הוא פתרון חלופי אם אתה מאבד שן או שיניים. הגשר מלט על שתי השיניים השכנות משני צידי הפער שיצרת והוא תומך בשן ״שקרית״ (או קבוצה של ״שיני שקר״).

גשר בשיניים
לפגישת ייעוץ ליישור שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על יישור שיניים

מהו גשר בשיניים?

גשר בשיניים הוא תותבת שיניים קבועה המשמשת כאשר חסרה שן או שיניים. הוא מחבר את השיניים משני צידי הפער שבו השן חסרה.

גשר הוא תותבת שיניים, בדרך כלל עשויה חרסינה, מתכת או פלסטיק. לרוב משתמשים בגשר להחלפת אחת או יותר של שיניים חסרות. כאשר שן או שיניים חסרות לפרקי זמן ארוכים, העצם התומכת בשיניים מתדרדרת. לפעמים, שיניים לא מיושרות עלולות לגרום לכאבי ראש או לבעיות TMJ. אם אתה מתמודד עם חוסר התאמה, פנה לרופא השיניים שלך לצורך הערכה.

כיצד פועלים גשרי שיניים?

רופא השיניים ישתמש בשיניכם הטבעיות כעוגנים, אשר ישמשו בסיס למבנה מלאכותי זה. רופא השיניים עורך צילומי רנטגן מהפה כדי למקם את השן המזויפת (או להגדיר) במיקום הנכון לפני שמטפלים בה במלט מיוחד

מהם הסוגים השונים של גשרי שיניים?

גשרי שיניים משמשים למילוי הפערים בשיניים, כמו כאשר אתה מאבד שן.

ישנם סוגים רבים ושונים של גשרי שיניים.

  • גשר מתכת הוא הסוג הנפוץ ביותר של גשר בשיניים. סוג זה של גשר עשוי בדרך כלל מפלדת אל חלד. רופא השיניים יבריג אותו בשיניים משני צדי חלל ריק. לאחר מכן, שני החצאים מחוברים זה לזה ליצירת שן חדשה הממלאת את החלל הריק שבו איבדה שן אחת.

  • ניתן ליצור פתרון זמני יותר באמצעות שיניים תותבות או השתלות שיניים. אלה סוגים פחות נפוצים של גשרים, אך שניהם טובים לאנשים עם תותבות נשלפות או שרוצים להימנע מניתוח מחשש לזיהום או דחיית איברים, בהתאמה.

הליך גשר בשיניים

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לעשות הוא קודם כל ליצור הליך טוב לגשר בשיניים ולאחר מכן נוכל לדבר על העלות שלו.

גשר השיניים הוא טיפול משקם נפוץ לחולים החסרים שיניים אחת או יותר. זוהי אפשרות מצוינת להחלפת שיניים מכיוון שהיא מחקה את מבנה השן, הצורה והצבע הטבעיים. הסוג הנפוץ ביותר של גשר בשיניים הוא גשר השיניים הקבוע שיכול להימשך עד 30 שנה עם טיפול קבוע בהיגיינת הפה.

תהליך קבלת גשר בשיניים כולל שני פגישות נפרדות: הצבת שיני השווא או התותבת בצד אחד של הפה, ולאחר מכן החלפתה בשיניים הטבעיות בצד השני של הפה. בסופו של דבר תהיה לך שתי שיניים משני צדי הפה. שן השקר תהיה בצד אחד והשן הטבעית בצד השני.

סוגי גשרי שיניים

גשרי שיניים הם החלפות שיניים מלאכותיות המחברות בין השיניים העליונות והתחתונות לסגירת פערים בשורת שיניים. גשר השיניים מורכב משני חלקים: שן שקרית, הנקראת פונטיק, ומתקן בצורת שן שקרית המתחבר לשתי השיניים הטבעיות משני צידי הפער.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של גשרי שיניים: גשרים שיניים קבועים, שיניים תותבות ותותבות נשלפות (חלקיות). הסוג הנפוץ ביותר הוא גשרי שיניים קבועים מכיוון שהם מספקים יציבות רבה יותר לנשיכה שלך ויכולים להיות עשויים זהב או פורצלן.

גשר בשיניים שקוף ומי צריך להתייחס אליהם

מהו גשר בשיניים שקוף?

גשר בשיניים נוצר כאשר שתי השיניים משמשות להחזקת שן שקרית במקומה. ניתן לעשות זאת כאשר חסרות אחת או יותר משיניים, או אם עברו טיפול שורש.

גשר השיניים השקוף עשוי מחומרים אקריליים והוא יכול להיות זמני או קבוע. הוא עשוי בעזרת תבנית של הפה שלך, שאחר כך משתמשת בתבנית זו כדי ליצור את השן המזוית שתלבש מעל החלל חסר השיניים שלך.

היתרונות של גשרי שיניים שקופים

גשרי שיניים משמשים להחלפת שיניים חסרות באופן שנראה טבעי. בדרך כלל הוא מועדף כאשר יש מספר שיניים חסרות והפרט אינו רוצה לחבוש שיניים תותבות.

גשר בשיניים הוא מכשיר המקיף את הפער בין שתי שיניים סמוכות ומתפרס על שטח ריק ובכך משלים מערכת שיניים במראה טבעי. גשר עשוי להידרש כאשר אחת או יותר מהשיניים הטבעיות שלך אבדו או הוסרו. הגשר עשוי מתכת, חרסינה (חומר בצבע שיניים) או חומרים מרוכבים (סינתטיים).

היתרונות של גשר שקוף בשיניים

  1. הגנה: הגשר מכסה את החלל הריק ומונע ממזון להיתקע בו מה שעלול לגרום למחלות חניכיים ועששת.

  2. יציבות: גשרים מציעים בסיסים יציבים לשמירה על השיניים שלך.

  3. חסינות נפשית: גשר בשיניים שקוף אינו נראה בקלות בעין, ולכן לא מבחינים בכך שיש גשר בשיניים אצל השמים אותו.

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

יישור שיניים לפני ואחרי