המדריך השלם ליישור שיניים פנימי וכיצד הוא פועל

קבעו פגישת ייעוץ ליישור שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

השלב הראשון לתיקון יישור השיניים הוא לבדוק אם הן לא מיושרות או עקומות. אם כן, נסה לזהות גורמים שעשויים לתרום להתאמה הלא נכונה. השלב הבא הוא להתייעץ עם רופא שיניים מקצועי לצורך טיפול.

ניתן לתקן את בעיית השיניים הלא נכונות בעזרת פלטות, יישרים, מחזיקים וטיפולים אורתודונטיים אחרים.
יישור שיניים פנימי
לפגישת ייעוץ ליישור שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על יישור שיניים

מיישרים שיניים פנימיים ומוצרי טיפולי שיניים שעליך לדעת עליהם!

המאמר יספק לקורא את המידע אודות יישור שיניים ומוצרי טיפולי שיניים עליהם עליהם לדעת.

מאמר זה מיועד למבוגרים המעוניינים ליישר את שיניהם. המיקוד של מאמר זה הוא על יישור השיניים ומוצרי טיפולי השיניים שחיוניים להם לדעת עליהם.

מהו מכשיר פנימי ליישור שיניים?

מכשירים אורתודונטיים הם מכשירים שנועדו ליישר שיניים ולהעביר אותן למיקום הנכון. הם מגיעים בצורות וגדלים שונים, בהתאם לצורך של המטופל.

המכשירים יכולים להיות עשויים אקריליק או מתכת. מכשירי יישור שיניים לא עובדים לכולם, ולכן רופאי שיניים יצטרכו להבין אם אפשר להשתמש בהם לפני שהם ממליצים על כל סוג של טיפול.

מהו מכשיר אורתודונטי פנימי?

מכשיר יישור שיניים הוא מכשיר שנועד ליישר שיניים ולהעביר אותן למיקום הנכון. מכשירי יישור שיניים מגיעים בצורות וגדלים שונים, בהתאם לצורך של המטופל. המכשירים יכולים להיות עשויים אקריליק או מתכת, אך הם אינם עובדים עבור כולם

כיצד יישור שיניים פנימי יכולה להיות ההחלטה הטובה ביותר שקיבלת

שיניים ישרות חשובות יותר מאי פעם. הם הכניסה לחיוך בריא ויפה.

אך לא לכל האנשים יש את האפשרות לקבל פלטה, וזוהי מה שרוב האנשים חושבים עליהם כשהם שומעים את המונח "יישור שיניים".

היכרות עם טכנולוגיה חדשה שיכולה ליישר את השיניים ללא פלטה – יישור שיניים פנימי.

מהו טיפול יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי הוא סוג של טיפול אורתודונטי שמטרתו לשפר את תפקודן ואת מראה השיניים והלסתות מבלי לחשוף את הפלטה.

היבט מרכזי של יישור שיניים פנימי הוא שהוא אינו מסתמך על חוטים או סוגריים כדי להניע שיניים. במקום זאת, רופאים ישתמשו במקום בסיכות מתכת קטנות כנקודות עיגון. זה מאפשר תנועת שיניים טבעית יותר עם פחות נזק לרקמות השן.

כיצד פועל יישור שיניים פנימי אצל מבוגרים?

יישור שיניים או יישור שיניים הוא סוג של טיפול המעצב את השיניים והלסת מחדש בכדי להשיג מראה רצוי יותר.

הליך זה כולל מספר שלבים. ראשית, רופא השיניים יכין את השיניים על ידי הסרת רובד ואבנית. לאחר מכן, הם יתנקו בזהירות סביב השן או השיניים שיש ליישר ואז ישתמשו בחום כדי לעצב אותן מחדש למיקומן הרצוי. לאחר מכן, רופא השיניים ימרח חומר הנקרא מלט אורתודונטי אשר יתקשה ויתמקם לפני הסרת עודף מסביב לשן או מהשיניים. השלב האחרון הוא להגן על החיוך החדש שלך עם טיפול לאחר הניתוח כמו צחצוח, חוט דנטלי והימנעות ממזונות מסוימים במשך כשבועיים לאחר הניתוח.

הטכנולוגיה החדשה הזו – Invisalign – מיועדת ליישור שיניים ללא שימוש בפלטה או בחוט דנטלי. עם Invisalign, יש לך סדרה של "מיישרים" מפלסטיק המזיזים בהדרגה את השיניים למיקום הנכון. מחליקים אלה כמעט בלתי נראים וניתנים להסרה בכל עת לאכילה, צחצוח וחוט דנטלי.

מהם היתרונות של יישור שיניים פנימי?

ישנם יתרונות רבים ללבישת פלטה שנועדה ליישר את השיניים. ניתן להשתמש בפלטה ליישור שיניים, תיקון נשיכות, יישור לסת, שיפור מראה החיוך והפחתת לחץ על המפרקים

האורתודונט יבחן היטב את פיו של המטופל לפני שהוא מתכנן תוכנית טיפול. לאחר ביצוע הבדיקה, הם יתנו את דעתם לגבי סוג הפלטה המתאים ביותר למטופל בהתאם לצרכיו.

כיצד מתבצע יישור שיניים פנימי

מכשיר אורתודונטי הוא מכשיר המחובר לקשת שיניים לשינוי מיקום השיניים ו/או הפה. ישנם שני סוגים של מכשירים: אלה המותקנים בצד החיצוני של השיניים, ואלו המוחדרים לפה ומונחים כנגד הטוחנות האחוריות.

העלויות להשגת פלטה או מכשירי שיניים אחרים יכולות להיות גבוהות, אך ישנן דרכים לחסוך בהן.

הרבה אנשים מתרשמים שהפלטה מחוץ לתקציב שלהם. למרבה המזל, ישנן כמה דרכים לחסוך בפלטה. בתור התחלה, אם השיניים של האדם לא רעות מדי, יש דרך זולה יותר להסדיר אותן. ישנן גם דרכים למצוא הליכי שיניים זולים יותר באמצעות המלצות מפה לאוזן או הנחות מאורתודנטים מקומיים.

היתרונות של חיצוני נגד יישור שיניים פנימי

היתרונות של יישור שיניים חיצוני הם שהם פחות יקרים ונגישים יותר לציבור. הם גם נוחים יותר מכיוון שאין צורך להסיר אותם לפעילויות מסוימות. החסרונות של סוג זה של יישור שיניים הוא בכך שאין לה אותה רמת שליטה על יישור השיניים, ולכן היא עלולה לגרום לבעיות במקרים מסוימים.

לעומת זאת, לאורתודונטיה הפנימית יש תנועה מבוקרת יותר של השיניים מכיוון שהן קבועות ישירות על השיניים שלך. זה יאפשר זמן טיפול מהיר יותר ותוצאות טובות יותר ברוב המקרים. החיסרון הוא שישנן עלויות גבוהות יותר הקשורות לאורתודונטיה מסוג זה ואנשים הסובלים מחסימות שיניים עלולים שלא להשתמש בהם כלל.

הסיכונים האפשריים הכרוכים בהליכי תנועת שיניים

הטעיית שיניים במהלך טיפול אורתודונטי הינה בעיה נפוצה ביותר. לכן הדרך הטובה ביותר למנוע זאת היא על ידי בדיקת שיניים וצילומי רנטגן לפני תחילת הטיפול.

חשוב למטופלים להבין ששיניים מטעות יכולות להיות תוצאה של:

  • מיקום לא נכון של השיניים
  • מתח יתר של שרירים או תת פעילות (myofunction) – חוסר מקום להתפרצות הטוחנות השנייה
  • חיך צר ושיניים צפופות
ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

יישור שיניים לפני ואחרי