המדריך המלא - מהו כתר שיניים לילדים הטוב ביותר ו9 הסיבות למה להשיג אחד כזה

קבעו פגישת ייעוץ אצל רופא שיניים לילדים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

חלק זה נועד להציג את הנושא של כתרים דנטליים לקהל שלך.

כתרים דנטליים לילדים:

ילדים נוטים לבעיות בפה, לכן חשוב שיבדקו את שיניהם באופן קבוע על ידי רופאי שיניים. בעזרת כתרים דנטליים ילדים לא יצטרכו להתמודד עם חורים או דלקות.

כתרי השיניים הטובים ביותר הם מקשה אחת. זה אומר שהוא לא ייפול בקלות ויהיה נוח יותר לפה של הילד. בעת בחירת חומר לשיקום שיניים, הקפד להשתמש בגוון בהיר של חרסינה במקום אמייל או זהב.
כתר שיניים לילדים
לפגישת ייעוץ אצל רופאי שיניים לילדים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על רופאי שיניים לילדים

מהו כתר שיניים לילדים?

כתר דנטלי הוא סוג של טיפול שיניים משקם. זהו כובע מתכת המכסה את שורש השן ומגן על פני השטח שלה מפני ריקבון.

שן של ילד סדוקה או פגומה ללא תקנה, מה שמחייב להחליף אותה בכתר דנטלי. ישנם שני סוגים שונים של כתרים דנטליים לילדים: ראשוני וזמני.

כתר ראשוני משקם את השן על ידי כיסוי מלא במכסה מתכת, בעוד כתר זמני מכסה רק את האזור סביב השן עד שישה חודשים.

מדוע לעודד את ילדך לצחצח שיניים לאחר אכילת שוקולד?

הלשון מורכבת מכ-50 סוגים שונים של תאים. לתאים אלה יש תפקיד בזיהוי המרקם, הטעם והארומה של המזון שאנו אוכלים.

ילדים המצחצחים שיניים לאחר אכילת שוקולד יסירו חיידקים מהשיניים וישמרו על בריאותם.

כמה מחקרים הראו שילדים שמצחצחים שיניים לאחר אכילת שוקולד צפויים לסבול מפחות חורים מאלו שאינם מצחצחים שיניים כלל ובכך לא יצטרכו כתר שיניים לילדים בעתיד.

9 סיבות שכדאי לך להשיג כתר שיניים לילדים שלך

  1. הכתר הוא מגן שיניים
  2. הכתר הרבה יותר נוח מאשר פלטה מסורתית
  3. הכתר יגן על השן מפני חורים
  4. זה גם ישפר את ההערכה העצמית של ילדכם בכך שיגרום לו לחייך כל היום
  5. יהיה קל יותר לצחצח שיניים כשהכתר במקום
  6. לילדיכם יהיה פחות סיכוי שיתאהבו בסוכריות
  7. מעורר את בריאות הפה בילדים
  8. מונע עששת
  9. מונע מחלות חניכיים

היתרונות של קבלת כתר שיניים לילדים וכיצד לבחור את רופא השיניים המתאים

כתרים דנטליים יכולים לעזור לכם לשמור על שיניים בריאות של ילדכם. למרות שהמחיר עשוי להיות קצת יותר גבוה מטיפול שיניים רגיל, זה יהיה שווה את זה בטווח הארוך.

אם ילדכם צעיר, מומלץ לקחת אותו לרופא שיניים לילדים כדי לוודא שהם ייבדקו לפני שתחליטו לאיזה רופא שיניים ללכת. רופא השיניים לילדים יעריך את ילדך ויוודא שהוא אינו בסיכון לבעיות פוטנציאליות כלשהן.

בחירת רופא השיניים המתאים לצרכי השיניים של ילדכם חשובה גם כן. עליך לשאול מספר רופאי שיניים שונים על מי הם ימליצו ולעשות מעט מחקר לפני שתחליט באיזה מהם המשפחה שלך תרצה להשתמש.

איך להגן על השן של ילדך עם כתר שיניים?

בואו לחקור כיצד להגן על השן של ילדכם עם כתר שיניים לילדים. הגנה דנטלית חיונית לילדים כדי ללמוד הרגלים בריאים בזמן שהם גדלים.

כתרים דנטליים משמשים להסתרת חורים בשיניים ולמנוע את החמרתם. הם עשויים מחרסינה, מתכת או שרף מרוכב. ניתן להניח כתרים דנטליים גם על גבי שיניים טבעיות או שיניים הנתמכות בשתל.

אנחנו לא באמת יכולים ללמד את הילדים שלנו הרגלי טיפול שיניים טובים כשהם גדלים בלי לדעת איך לטפל בשיניים שלהם. לכן, חשוב שהורים ומטפלים ילמדו אותם על החשיבות של צחצוח ושימוש בחוט דנטלי מדי יום ולדאוג לתזונה שלהם כדי שיוכלו להימנע מחורים מלכתחילה לפני שהם צריכים כתר שיניים לילדים או הגנה דנטלית אחרת.

החשיבות של טיפול שיניים לילדים

החשיבות של טיפול שיניים לילדים היא חיונית לרווחתו הכללית של הילד. זה עוזר למנוע מחלות חניכיים, עששת ובעיות אחרות שעלולות להוביל לעתים קרובות לבעיות לכל החיים.

למרבה הצער, לא תמיד קל לילדים לבקר רופא שיניים באופן קבוע. הם עשויים להיות צעירים מדי או מפוחדים מדי. חשוב שההורים יזכרו כמה חשוב שילדים יעברו בדיקות סדירות כדי שיוכלו להימנע מבעיות בריאותיות בעתיד.

כאשר ילדים נבדקים באופן קבוע על ידי רופא השיניים שלהם, סביר יותר שהם יהיו חסרי שיניים כשהם גדלים עקב שיעור נמוך יותר של עששת וזיהומים בפה.

כתרים וחורים בשיניים

כתרים מונחים על השיניים כדי לכסות את החורים הנגרמים מעששת. כתרים נועדו לאריכות ימים מרבית אך הם כרוכים בהרבה זמן, עבודה וכסף.

מניעת עששת קשה בשל העובדה שקשה לחזות מתי יופיע חור. עם זאת בחשבון, חלק מהאנשים החלו להשתמש בשתלים במקום בכתרים כדי למנוע עששת. זה מפעיל עומס נוסף על עצם הלסת שלך שיכול לגרום לאובדן עצם הלסת או כאב באזורים אחרים בגוף שלך.

מניעת עששת כוללת שימוש בחוט דנטלי מדי יום, צחצוח לפחות פעמיים ביום במשחת שיניים פלואוריד, הימנעות מחטיפים ומשקאות ממותקים, ביקור קבוע אצל רופא השיניים לבדיקות מקצועיות, הימנעות ממוצרי טבק ואי לעיסת מסטיק לעיתים קרובות מדי.

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

סרטונים הקשורים לרפואת שיניים לילדים

1 קטעי וידאו
נגן סרטון