הדרכים הטובות ביותר שקיימות לצחצוח שיניים

קבעו פגישת ייעוץ אצל רופא שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

אם ניסית לצחצח שיניים והתקשת לעקוב אחריהן, תוכל לנסות את הדרכים הללו לרענן את נשימתך ולהיפטר מריח רע מהפה.

צחצוח שיניים
לפגישת ייעוץ אצל רופאי שיניים באזור שלכם בארץ

אנשים רבים מגלים כי צחצוח שיניים יכול להוות אתגר מכיוון שמדובר במשימה לא נעימה שהם מרגישים מסרבים לבצע. עם זאת, ברגע שתתחיל להשתמש בכמה מהרעיונות הבאים, תבחין בשינוי כמה נעים יותר לצחצח שיניים.

מומלץ גם לצחצח שיניים בעזרת מחזיק מברשות שיניים או כוס מברשת שיניים. אלה עוזרים להקל על אלה המתקשים להחזיק במברשת השיניים שלהם בזמן שהם מצחצחים שיניים. מחזיקים אלה גם מוודאים שמברשת השיניים לא תחליק מידיהם בזמן הצחצוח.

כיצד לבחור איזה סוג של מברשת אלקטרונית המתאים לך?

בימים אלה, יש הרבה מברשות אלקטרוניות שאתה יכול לבחור מהן. עם זאת, לפני ביצוע רכישה חשוב לדעת מהי המברשת המתאימה לצרכים שלך.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מברשות אלקטרוניות – המונעות באמצעות סוללה, אלחוטיות וחוטות.

יש אנשים שמעדיפים סוללות מכיוון שהם מאפשרים דפוסי צחצוח והגדרות מותאמים אישית יותר עם יתרון נוסף של היכולת להשתמש בהם בכל מקום ללא צורך בשקע חשמל.

משתמשים המעדיפים דגם אלחוטי עדיין יכולים ליהנות מחוויית צחצוח נוחה עם פחות זמן הוצאה לטעינת המכשיר שלהם. אם אתה מחפש משהו עם יותר כוח וגמישות, דגם חוטי מושלם עבורך מכיוון שהוא מאפשר לך להשתמש ביד או בזרוע כמנוף בעת צחצוח שיניים בקלות, כמו גם לספק עד שתי דקות.

כיצד לבחור את מברשת השיניים הטובה ביותר עבורך

בחירת מברשת השיניים הטובה ביותר היא תהליך מוקפד. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת מברשת שיניים כגון החומר, הגודל, העיצוב והזיפים.

יש כיום יותר מ -2,000 מברשות בשוק והן מגיעות בצורות ובגדלים שונים. לכן ריכזנו רשימה של מברשות השיניים הטובות ביותר בשוק לסוגים שונים של אנשים. זה כולל מבוגרים, ילדים וקשישים לשיקולכם.

מדוע אנו מצחצחים שיניים ומה הדרך הטובה ביותר לטפל בהם

הדרך הטובה ביותר לטפל בשיניים היא לצחצח אותן פעמיים ביום. איגוד השיניים האמריקאי ממליץ לצחצח שיניים לאחר ארוחת הבוקר ולפני השינה, בעוד שארגון הבריאות העולמי מציע להשתמש במברשת שיניים לפחות פעם ביום.

יש אנשים שאוהבים לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה בעוד שאחרים אוהבים לשנות את שגרת הצחצוח שלהם כל כמה ימים. המפתח הוא למצוא את הקצב המתאים ביותר עבורך ולהישאר איתו.

חשיבות הצחצוח והסכנות של אי צחצוח

החשיבות של צחצוח שיניים

יש ויכוח רב בקהילת השיניים על כמה חשוב לצחצח שיניים. יש האומרים שצחצוח שיניים לא יעשה עבורך דבר, בעוד שאחרים טוענים כי היא יכולה למנוע מחלות חניכיים וחללים. מסיבה זו, מחקר על היתרונות של צחצוח בוצע לאורך שנים. מאמר זה מדבר על כמה מהסיכונים הבריאותיים האפשריים הכרוכים באי צחצוח שיניים.

הסיכונים מגוונים, אך רובם קשורים למחלות חניכיים וחללים. אם יש לך גורמי סיכון לבעיות אלה, חשוב לוודא שאתה מצחצח שיניים כראוי מדי יום.

מדוע פתאום השיניים שלנו הופכות כל כך לא בריאות

פתאום השיניים שלנו הופכות לא בריאות, בגלל חוסר צחצוח וחוט דנטלי.

אלו חלק מהסיבות לכך שהשיניים שלנו הופכות כל כך לא בריאות.

  • אנו אוכלים פחות פירות וירקות (מה שיוביל לחללים).

  • אנו שותים יותר משקאות ממותקים.

  • אנו משתמשים יותר באנטיביוטיקה מאשר בעבר.

  • הרבה אנשים עניים בכל הנוגע לטיפול בפה, למרות שהם חיים בערים עם משחת שיניים, מברשות שיניים, תוכניות שיניים ומוצרים אחרים שיכולים לסייע בשמירה על בריאות הפה.

טיפים למניעת הצטברות של רובד על הלשון או החניכיים שלך גורמת להיווצרות כאבי שיניים וזיהום

הצטברות הרובד בלשון או בחניכיים עלולה לגרום לכאבי שיניים ולזיהום. חשוב להכיר את התסמינים לזיהום מסוג זה. מאמר זה ייתן לך כמה טיפים כיצד למנוע זאת.

הסר את הצטברות הרובד בעזרת מברשת שיניים

  • לצחצח שיניים פעמיים ביום, להשתמש בחוט דנטלי מדי יום ולהשתמש במי פה

  • להיפטר מדי יום בזמן הצחצוח

  • השתמש במנקה בין -שיניים לפני הצחצוח

  • אם אתה שותה קפה, תה או משקה חומצי אחר תוך שימוש בחוט דנטלי, שטוף את הפה לאחר מכן כדי להפחית את כמות החומציות בפה.

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.