איך יודעים שצריך טיפול שורש

קבעו פגישת ייעוץ לטיפול שורש באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

כאשר מתרחש כאב שיניים, לעיתים קרובות קשה לכבות את הראש מעבודה שגרתית, וחושבים כל הזמן שכאב שיניים שורשי הוא סימפטום או שאין שום סימן לטיפול בשורש. אך האם אתם יודעים מתי אתם זקוקים לטיפול שורש בכאב בשן?
איך יודעים שצריך טיפול שורש
לפגישת ייעוץ לטיפול שורש באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על טיפול שורש בשיניים

ישנם מספר סימנים ותסמינים המציעים כי ביקור אצל רופא השיניים עשוי להיות נחוץ לטיפול שורש

אם השיניים שלך מתקדמות כל כך שנדרש טיפול שורש, אסור לך לשכוח את הסימנים שאתה זקוק לטיפול שורש. יש סיכוי טוב שהשן שלך הגיעה למצב שהיא זקוקה לטיפול שורש.

איך יודעים שצריך טיפול שורש – רופא השיניים שלך יקבע מהיכן מגיע הכאב והאם יש לך שן הזקוקה לתעלת שורש

רופא השיניים שלך עשוי גם להמליץ על טיפול שורש לסתימות שיניים אם יש לך חללים, עששת או שן שבורה. יתכן שתזדקק לטיפול שורש וטיפול אנדודונטי אם יש לך שיניים עשויות מאוד שהגיעו לקרום החניכיים וגורמות לזיהומים. אם אתה שם לב שצבע שן בודד השתנה, ייתכן שתצטרך תעלת שורש כדי לשחזר אותו. לאחר טיפול שורש, רופא השיניים שלך יכול לבחון מקרוב את קרום החניכיים ואת צבע השן עצמה.

הדרך הטובה ביותר לדעת בוודאות שאתה זקוק לתעלת שורש, היא לבקר אצל מומחה לרפואת שיניים לטיפולי שורש. אך ההליך דורש בדיקה יסודית של השן וניתוח מפורט של היסטוריית השיניים שלך. אם תעלת השורש משתבשת, הצעד הראשון הוא לפנות לייעוץ של מומחה לטיפול בשורש. עצה זו אומרת כי על המומחה המבצע את טיפול שורש להסיר את העיסה הנגועה ואת השיניים העקריות. בנוסף לנקות את התעלה, למלא אותה בחומר אינרטי ולאטום את השיניים.

אם צינור השורש ניזוק מהשן או אם עליך להסיר את החומר הנגוע, כולל עצבים וכלי דם, תזדקק לטיפול בשורש.

אם יש לכם את אחד מהתסמינים המפורטים לעיל

אנא מלאו פרטיכם בטופס האתר ליצירת קשר עם רופא מומחה אשר קרוב לאזור מגוריכם. כדי שהוא יוכל לברר אם טיפול שורש יכול לעזור לך. אם זיהית את הסימפטומים המפורטים להלן וחושש שאתה זקוק לטיפול שורש, תוכל לעבור עם המומחים שלנו טיפול שורש איכותי. הדרך היחידה לדעת בוודאות שאתה זקוק לטיפול שורש היא לבקר אצל רופא השיניים. אם יש לך כאב שיניים קשה זה לא בהכרח אומר שאתה זקוק לתעלת שורש. טיפול שורש לא רק מסלק את הכאב, אלא גם מביא את השיניים למצב טוב.

אנשים המאמינים שהם עשויים להזדקק לתעלת שורש צריכים לפנות לקבלת ייעוץ אצל רופא אנדודונט המורשה באזורם

שאפשר לסמוך עליו שיאבחן את המחלה ויספק ראיות. טיפול שיניים המבוסס על טיפול, ואולי גם טיפול שורש. לאחר שסיים את לימודי בית הספר לרפואת שיניים, רופאי האנדודונטים מסיימים תוכנית תושבות בת ארבע שנים באוניברסיטת קליפורניה, בית הספר לרפואת שיניים בסן דייגו, כדי להעפיל לטיפול בשורש ולאבחון וטיפול בכאבי שיניים.

הידיעה שיש צורך בטיפול שורש דרך אתר "החיוך שלי" היא הרבה יותר קלה מאשר להבין אם אתה זקוק למילוי. עכשיו אתה יודע מתי יש צורך בתעלות שורש והאם יש צורך, אילו סתימות יש צורך.

צפו בסרטונים על תהליך טיפול שורש

איך יודעים שצריך טיפול שורש ? אם יש לך כאב שיניים

רגישות לטמפרטורה או ללא תסמינים כלל, חשוב שתתקדם עם תוכנית טיפול פרטנית. חשוב לציין שניתוח שורש יכול להקל על חלק מהכאב ולכן תמיד האינטרס שלך ללכת לרופא אם יש לך בעיות שיניים.

טיפול שורש כרוך בביקור אחד עד שלושה אצל רופא השיניים, וגם אם רופא השיניים שלך ממליץ על מילוי או טיפול שורש. זה יכול להיות קשה לדעת אם אתה זקוק לטיפול שורש או טיפול אם אינך חווה תסמינים כלל. במקרים בהם יש לך שן הדורשת טיפול שורש, למרבה הצער יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות בעצמך כדי להקל על התסמינים.

מטופלים רבים שואלים לעתים קרובות מתי יש צורך בתעלת שורש או אם יש צורך להסיר עצבים כאשר יש לך רק כאב שיניים

הבעיה המהותית באבחון מוטעה זה שנעשה לעיתים קרובות, היא שאין שום אינדיקציה ברורה לשאלה האם ייתכן שתצטרך טיפול שורש. לכן, עדיף לדעת את הסימנים המעידים על בעיית שורש. "ניתן לקרוא כאן עוד מידע על איך עושים טיפול שורש" טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים החשובים ביותר לכאבי שיניים. והוא ויכול לעזור לכם להבין טוב יותר את האנטומיה של השיניים, אילו היבטים קשורים זה לזה. הידיעה שאתה זקוק לתעלת שורש חשובה כדי להקל על כאבי השיניים ולהציל את השיניים הטבעיות שלך. אך ישנם מספר גורמים נוספים שיכולים גם לגרום לך להיות נחוץ לטיפול שורש.

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

סרטונים הקשורים לטיפול שורש וכאבי שיניים

2 קטעי וידאו
נגן סרטון