המדריך השלם למומחה טיפול שורש

קבעו פגישת ייעוץ לטיפול שורש באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

ישנם מומחים רבים ושונים המסייעים לאנשים עם בעיות בריאות השיניים השונות שלהם. מומחה אחד כזה הוא מומחה לטיפולי שורש. הם מספקים את הפתרון הטוב והמשתלם ביותר לאנשים הזקוקים לטיפול בשיניים ובחניכיים.
מומחה טיפול שורש
לפגישת ייעוץ לטיפול שורש באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על טיפול שורש בשיניים

מומחי טיפולי שורש מנסים לתקן את הנזק שנגרם מזיהום בשן מבלי להסיר את כל הרקמה הבריאה של השן או עצם הלסת וגם למנוע זיהומים נוספים.

מומחים אלו עובדים לעתים קרובות בשיתוף פעולה הדוק עם אנדודונטים, מנתחי פה, רופאי חניכיים ורופאי שיניים לילדים לקבלת טיפול מיטבי בחולה.

מומחה טיפולי השורש יבדוק תחילה את השיניים והחניכיים שלך כדי לקבוע איזה סוג של הליך יהיה המתאים ביותר לתיקון הבעיה הספציפית שלך לפני שיתחיל לעבוד עליך.

מהו מומחה לטיפולי שורש וכיצד זה עובד בפועל?

מומחה לטיפולי שורש הוא רופא המבצע ניתוח אנדודונט. הרופא מסיר את עיסת השן ומנקה את כל חומר העיסה שנותר.

הרופא בדרך כלל יקדח דרך השן כדי לגשת לחלק הפנימי של תעלות השורש. לאחר מכן הם ינקו את התעלה באמצעות מכשיר הנקרא שורש חוקר, המשמש להסרת פסולת או נוזלים מסביב. ברגע שזה נעשה, הם יאטמו את התעלה באמצעות גוטה-פרקה, שרף אקרילי או רשת פיברגלס.

מומחי טיפול שורש מוסמכים לבצע ניתוחי שורש על ידי השלמת ארבע שנות לימודים לתואר ראשון ולאחר מכן לפחות ארבע שנים של הכשרה לתואר שני בפרקטיקה קלינית כולל שנתיים בפרקטיקה כללית ושנתיים באנדודונטיה.

מהן 5 הסיבות המובילות שכדאי לך לשכור מומחה לטיפולי שורש?

מומחים לטיפולי שורש הם אנשי מקצוע המתקנים או מחליפים רקמה פגומה בתעלות השורש של הפה. אם השן שלך הופכת דלקתית, סדוקה או כואבת, עליך לפנות לרופא שיניים. אבל אם הנזק חמור יותר, כמו אם הוא נשבר או אם צריך להסיר אותו, אז כדאי לשקול לפנות למומחה לטיפולי שורש.

 1. הם מאומנים לעבוד מהר יותר, ביעילות רבה יותר, ולסיים את העבודה מהר יותר

 2. הם מאומנים להשתמש בטכניקות מיוחדות המקלות על תעלת השורש על הפה שלך

 3. הם מאומנים לוודא שלא יותר שן נכנסת למקום הלא נכון בזמן עקירה

 4. הניסיון שלהם מתורגם לטיפול טוב יותר בחולים

 5. יש להם הבנה מקיפה כיצד פועל הפה של כולם

איזה סוג של עבודה עושה מומחה טיפול שורש ואיך זה עובד בפועל?

מומחה טיפול שורש הוא רופא שיניים המתמחה בטיפול בבעיות בשורשי השיניים. המומחה יכול לבצע טיפול באמצעים כירורגיים או לא ניתוחיים.

השלב הראשון בעבודה על השיניים הוא שרופא השיניים יבצע תחילה צילום רנטגן של הפה של המטופל כדי לגלות היכן בטיפול השורש יהיה היעיל ביותר. השלב הבא יהיה לקחת כמה רשמים מהשיניים של המטופל כדי לתעד באיזו צורה הם נמצאים ואיזה בעיות עלולות להיות לו. לאחר מכן, רופא השיניים יעשה חור היכן שהוא רוצה בשן זו וימלא אותה בחומר סתימה זמני לפני ביצוע שינויים קבועים בשן זו. לבסוף, לאחר השלמת כל השלבים הללו, חומר המילוי הזמני מוסר ולאחר מכן מוצמד למקומו קבוע.

כמה יעלה תיקון שיניים אצל מומחה לטיפולי שורש?

מומחים לטיפולי שורש יכולים לבצע מגוון הליכי תיקון ושיקום שיניים. זה כולל עקירה והחלפת שיניים, הנחת כתרים על השיניים והשתלת שורשי שיניים מלאכותיים. לעתים קרובות הם ממליצים על טיפול שורש לבעיות שיניים פחות חמורות כמו שיניים סדוקות או סדוקות.

עלות זו של טיפול שורש זהה עבור כל ההליכים שהוזכרו לעיל.

הקדמה: מהו מומחה לטיפולי שורש ומהן הסכנות שהם מציגים?

מומחי טיפול שורש הם האנשים שמבצעים טיפול שורש. מדובר בהליך כירורגי שבו משתמשים בכלי דמוי צינור צר עם קצה חד כדי להסיר את העצב מבפנים השן. בהליך זה, עושים פתח בשן ולאחר מכן לאחר הסרת רקמה חולה או פגומה, היא מנוקה החוצה.

מומחי טיפולי שורש נחשבים לאחד המקצועות המסוכנים ביותר בשל הסיכון הגבוה לזיהום והיעדר כישורים רפואיים סטנדרטיים.

הקדמה: מומחי טיפולי שורש הם רופאי שיניים המטפלים בבעיות שיניים שלא ניתן לפתור בטיפול שיניים רגיל. הם מסירים שיניים נגועות שאין להן פתרון אחר מלבד טיפולי שורש כמו טיפול אנדודנטי. טיפולי שורש עלולים להידבק עקב ניקוי לא נכון, ריבוי חיידקים, היגיינת פה לקויה

מדוע המחיר חשוב בבחירת מומחה לטיפולי שורש?

רוב האנשים נאלצים להתמודד עם בעיות השיניים בשלב מסוים בחייהם. רוב האנשים מודעים לכך שישנן רמות שונות של ספקי טיפולי שיניים והם רוצים לוודא לבחור את הטוב ביותר האפשרי.

למטופלים חשוב לבחור מומחה לטיפולי שורש שיש לו את טווח המחירים המתאים כי זו תהיה ההשקעה שלהם. הם צריכים למצוא מישהו שכדאי לחסוך לו כל כך הרבה כסף.

העלות הנכונה של הטיפול צריכה להיקבע על ידי השוואת הכישורים, הניסיון שלהם ומערכת התמחור הכוללת המשמשת את המומחה.

האם טיפולי שורש הם סימפטום למעי הגס שעובד בצורה לא טובה?

המעי הגס הוא אחד מחלקי הגוף החיוניים ביותר, אך ייתכן שהוא לא מצליח לעבד פסולת כראוי. להיפך, יש שיטענו כי טיפולי שורש הם סימפטום לכך שהמעי הגס אינו פועל היטב.

המעי הגס הוא אחד האיברים החשובים בגופנו. תפקידו העיקרי של חלק זה הוא לעכל מזון ולהפריש עודפי פסולת. הפסולת העודפת מסתיימת בפי הטבעת שלנו ואז לתוך המעי הגס שלנו (מעי הגס).

אנשים מאמצים כעת מחשבות שנחשבו בעבר לחוכמה קונבנציונלית, אך כעת הפכו מקובלות. חשוב לחשוב בביקורתיות על המחשבות הללו, שכן ייתכן שיש מאחוריהן אמיתות, אך חשוב לא להסתכל על התמונה השלמה.

תהליך של טיפול שורש אצל מומחה טיפול שורש

תהליך טיפול השורש כואב ומורכב כאחד. במהלך ההליך, מומחה טיפול שורש מנקה את העיסה הנגועה ומחליף אותה בחתיכה קטנה של עצם בריאה. זה מונע מהעצב להיחשף לזיהום.

התהליך מתחיל בניקוי העיסה הנגועה ולאחר מכן קדיחה דרך השן כדי לזהות את המבנה שלה. לאחר מכן, ישנה תקופה של מילוי ריקבון וסילוק חיידקים. לבסוף, מוכנסת חתיכה קטנה של עצם בריאה ותשמש כהגנה למניעת זיהום למשך ארבעה עד שישה חודשים לאחר סיום הטיפול.

מהן הסיבות הסבירות לבעיית תעלת שורש בפה?

בעיה בטיפול שורש מתרחשת כאשר רופא השיניים צריך להסיר שן שנרקבה או נגועה. מדובר בהליך מורכב הדורש הרדמה כללית ונמשך בדרך כלל כשעתיים.

ישנם מספר גורמים אפשריים לבעיות בתעלת השורש, כולל:

 • זיהום

 • טראומה מזיהום קודם

 • ניקוי לא מספק לפני הטיפול

5 דרכים לשקול בעת בחירת מומחה טיפול שורש

רופאי שיניים יכולים לפנות למומחים לטיפול שורש לעזרה בתחום הטיפול בכאב. חלק מהמומחים הללו מציעים שירותים אחרים כגון השתלות שיניים, כתרים וגשרים.

 1. מיקום – שקלו לבחור מומחה לטיפול שורש בהתאם למקום מגוריכם. אם אתה מחפש רופא שיניים בעיר שלך, עיין ברשימה באתר של רופאי שיניים.

 2. מומחיות – שקול לבחור מומחה לטיפול שורש עם ניסיון בטיפול במצבך או התמחותך

 3. עלות – קבעו מה משתלם לכם והשוו מחירים עם רופאי שיניים מקומיים

 4. לוח זמנים לפגישה – שקול כמה פעמים הם זמינים לפגוש חולים או אם הם מספקים טיפול לאחר שעות העבודה

 5. תוכנית ביטוח – בררו אם הביטוח שלכם מכסה את הטיפולים הללו

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

סרטונים הקשורים לטיפול שורש וכאבי שיניים

2 קטעי וידאו
נגן סרטון