כיצד פועל ציפוי שיניים קומפוזיט ועד כמה זה יעיל

קבעו פגישת ייעוץ לציפוי שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

ציפוי שיניים קומפוזיט הוא סוג של חומר המשמש להגנה על השן מפני בלאי. הוא מורכב מחומר הכולל חומרים שונים כמו שרף, קרמיקה, זכוכית, זהב, כסף, נחושת ועוד.

ציפוי שיניים קומפוזיט
לפגישת ייעוץ לציפוי שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על ציפויי שיניים

היתרונות העיקריים של שימוש ציפוי שיניים קומפוזיט הם שהוא יכול להיות תיקון עצמי ובעל זמן ארוך יותר בהשוואה לסוגים אחרים של ציפוי שיניים.

ציפוי שיניים קומפוזיט פועל על ידי יצירת שכבה דקה על גבי השן אשר מגנה עליה מפני שריטות או סדקים הנגרמים מצחצוח או אכילת מזון קשה. זה גם מונע נסיגת חניכיים שיכולה לגרום לשיניים שלך להיראות מביכות אם לא מטפלים בהן מיד.

ציפוי קומפוזיט יעיל מאוד בהגנה על השן מכיוון שהוא מצפה את פני השטח בחומרים שונים כמו שרף כדי להפוך אותו חזק מספיק

כיצד פועלים ציפוי שיניים קומפוזיט ומה ההבדל בין קומפוזיט לפורצלן?

ציפוי שיניים קומפוזיט עובד על ידי הצמדת חתיכות חרסינה מרובות לאמייל כדי להפוך אותו חזק ועמיד יותר.

ציפויי קומפוזיט עשויים מחומר חזק ועמיד וחזק יותר מפורצלן. החומר נקשר עם דבק חזק ולאחר מכן למינציה בשכבה דקה של אבקה או שרף לחזק.

ההבדל בין קומפוזיט לפורצלן הוא ממה הם עשויים. פורצלן עשוי מחימר חרסינה טחון מעורבב עם חומרים אחרים כדי ליצור את המוצר הסופי. קומפוזיט לעומת זאת עשוי מסוגים שונים של שרפים, חומרים, פלסטיק, מתכת, קרמיקה, זכוכית וכו'.

מדוע ציפוי שיניים קומפוזיט הם הבחירה הטובה ביותר לחיזוק השיניים הטבעיות שלך

ציפוי קומפוזיט הוא הבחירה הטובה ביותר לחיזוק השיניים הטבעיות שלך. שימוש בפורנירים מרוכבים מאפשר לשפר את האיכות האסתטית של החיוך שלך מבלי להתפשר על החוזק.

שרף מרוכב משמש לייצור תותבות, גשרים, כתרים ותותבות שיניים. חומר זה משולב עם חומרים אחרים כמו סגסוגות מתכת או אמייל בצבע שן ליצירת קשר חזק שיכול להימשך שנים.

מהם היתרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט?

ציפוי שיניים קומפוזיט הם חלופה לכתרים וגשרים. הם יכולים להיעשות באמצעות פורצלן, פלסטיק או שרף. סוג זה של עבודת שיניים היא בדרך כלל פחות פולשנית מאשר אפשרויות אחרות ולעיתים קרובות משולבת עם שתל. ניתן להסיר בקלות גם פורנירים מרוכבים במידת הצורך.

מהו ציפוי שיניים קומפוזיט?

ציפוי שיניים מורכב הוא שכבה דקה של שרף בצפיפות גבוהה המחוברת לשן המשמשת לכיסוי שבבים קטנים וסדקים בשן.

פורניר מרוכב מורכב משתי שכבות: שכבה דקה של שרף מלוכדת באבקת מתכת ושכבה דקה של פורצלן מלוכדת בזכוכית.

פורצלן מורכב מסידן, ליתיום וסטרונציום; בעוד אבקת מתכת מורכבת בעיקר מברזל ונחושת.

מסיבה זו, ציפוי קומפוזיט מסוגל לספק חוזק ועמידות מעולים על פני חרסינה ברוב המקרים.

7 יתרונות חשובים של שימוש ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפויי שיניים קומפוזיט הופכים פופולריים מאוד. סוגים אלה של מגשי שיניים מוצעים בדרך כלל על ידי רופאי שיניים בחבילה עם שירותים אחרים כמו שיקום, ציפוי, חומרי מרוכבים ועוד.

יתרונות השימוש בציפוי שיניים קומפוזיט:

  • קל יותר לניקוי סביב השיניים

  • עמיד יותר כי הוא אינו נתון לאותו בלאי כמו חרסינה (שיכול להכתים)

  • ניתן להפוך להתאמה אישית לצורת וגודל שיניים שונים

  • משפר את צבע אמייל השן הטבעי

  • מניעת עששת: החומר המרוכב המשמש בציפוי השיניים המרוכב מונע מרובד וחיידקים להתפתח על פני השיניים, מה שבתורו מונע היווצרות חורים.

  • חיזוק הכתר הדנטלי: ציפויים דנטליים מרוכבים משמשים לחיזוק הכתר הטבעי של השן על ידי מילוי כל צומת שן-שורש שנפגע עם עששת או נזק, ומונעים ריקבון ונזקים נוספים. זה גם ימנע איבוד עצם, מה שמוביל לרגישות ולשחיקת שיניים.

  • בריאות פה טובה יותר: חומרים מרוכבים המבוססים על שרף מספקים הגנה משמעותית מפני מחלות חניכיים כגון מחלות חניכיים וסרטן הפה, וכל זאת תוך מתן סביבה בריאה יותר לחניכיים שלך

מהם הסיכונים בשימוש ציפוי שיניים קומפוזיט?

ציפויי קומפוזיט משמשים לטיפולי שיניים קוסמטיים, בעיקר כדי לגרום לשיניים להיראות לבנות יותר. הם עשויים פורצלן, שרף מרוכב או מתכת. למרות שהם לא בולטים כמו ציפויי אמייל, ציפויי קומפוזיט הופכים פופולריים במהירות בגלל מידת הסבירות שלהם.

עם זאת, הסיכונים הקשורים לציפויי שיניים קומפוזיט כוללים:

  • זיהום עקב חיידקים מהשן

  • רגישות מהחומר המיושם על השן

  • נזק שנגרם על ידי תחריט וקידוח

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

ציפוי שיניים לפני ואחרי