המדריך המלא לשתלים דנטליים, סוגים, עלויות ומשך זמן

קבעו פגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

שתלים מהווים אלטרנטיבה לשיניים שאבדו, לגשרים שיניים או לשיניים תותבות. למי שעשוי להזדקק לשתלים, הדבר הראשון שהם צריכים לדעת הוא שיש שני סוגים של שתלים:

1) קבוע ונייח (או קבוע ונשלף), ו 2) נשלף.

השתל מוחדר לעצם הלסת ולאחר מכן מוצב על גביו עמוד המעניק לו יציבות, תפקוד וכן עוגן לשיניים מלאכות.

שתלים דנטליים
לפגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על השתלת שיניים

ישנם שני סוגים של שתלים:

1) קבוע ונייח (או קבוע ונשלף), ו 2) נשלף. השתלים יכולים להיות עשויים מטיטניום או נירוסטה במחירים הנעים בין 3000 ש״ח ל 6000 ש״ח. שתלים יכולים להחזיק עד 20 שנה עם טיפול נאות בהיגיינת הפה.

אז מהו השתלת שיניים עם שתלים דנטליים?

שתל דנטלי הוא עמוד טיטניום המוטבע בעצם הלסת להחלפת שן חסרה. הם בערך באותו גודל כמו שן וניתן להשתמש בהם לעגן גשרים, שיניים תותבות או כתרים.

השתלת שיניים עם שתלים דנטליים היא סוג של מכשיר קיבוע אנדוסי המשמש להחלפת שיניים חסרות. שתלים דנטליים עשויים בדרך כלל מטיטניום ויש להם שני מרכיבים: חלק אחד נמצא מתחת לקו החניכיים וחלק אחר מעל החניכיים שנועד להחזיק שן או גשר מלאכותי.

שתלים דנטליים הם מכשירים מסוג ברגים הניתנים להשתלה כירורגית בעצם הלסת במקום בו חסרות לך שיניים שנים רבות. שורש השיניים הטבעיות שלך יגדל סביבם, וגורם להן להרגיש בדיוק כמו שיניים רגילות מרגישות כאשר אתה נושך אותן.

סוגי השתלות שיניים

ישנם סוגים שונים של השתלות שיניים, וחשוב להבין את ההבדל ביניהם.

ישנם שני סוגים עיקריים של השתלות שיניים: אנדוסיות ומשולבות אוסאו. שתלים אנדוסיים מוחדרים לעצם הלסת בעוד שתלים משולבים אוסאו משתלבים בעצם בעצמם מבלי שיהיה צורך להדביק אותם על עצם הלסת.

סוג שלישי של השתלת שיניים ידוע כשתל אלבולרי או שתל להחלפת שיניים. סוג זה של שתל מחליף שיניים שאבדו בלסת העליונה או התחתונה בקו החניכיים שבו עדיין יש מספיק עצם להצמדה לשתל.

משך הניתוח להליך השתלת שיניים עם שתל דנטלי

השתלת שיניים עם שתלים דנטליים שיניים יקרות יותר מאשר החלפת שיניים קונבנציונאליות. לכן, השתלות שיניים צריכות להיעשות בדיוק כירורגי כדי לוודא שהניתוח נמשך זמן רב והשתל מחובר בצורה בטוחה לעצם.

סיכונים של שתלים דנטליים וסיבוכים אפשריים

השתלת שיניים היא הליך נפוץ לשיקום שן חסרה. זה יכול להיות פתרון קבוע לאנשים שאיבדו שיניים אחת או יותר. אחד הסיכונים העיקריים של ניתוח השתלת שיניים עם השתלות שיניים הוא שזה יכול להוביל לזיהום או לאובדן עצם.

משך ההליך והשלבים של השתלת שיניים

השתלת שיניים היא הטיפול הנפוץ ביותר בשיניים חסרות. הם נחשבים גם לאפשרות הטובה ביותר להחלפת שיניים חסרות.

משך ההליך תלוי במספר השתלים, באיכות העצם ובכמה זמן נדרש להכנת ברגי עצם או תמימות. שלבי השתלת השיניים הם הכנה, מיקום, ריפוי וגמר.

מה העלות של הליך השתלת שתלים דנטליים?

השתלת שיניים עם שתלים דנטליים היא אופציה פופולרית ויעילה להחלפת שיניים חסרות אצל מטופל. השתלת שיניים היא שורש שיניים מלאכותי העשוי מתכת ומצופה בחומר קרמי.

עלות הליבה של הליך השתלת שיניים עם שתלים דנטליים כוללת את השתל עצמו, ההליך הכירורגי והטיפול הדרוש לאחר הניתוח. העלות הכוללת של השתלות שיניים משתנה מאדם לאדם בהתאם לצרכיו האישיים וההיסטוריה הרפואית שלו.

כמה זמן אורך הליך השתלת שתלים דנטליים?

רוב החולים אינם מוכנים לעבור תהליך כירורגי ארוך. הסיבה לכך היא שהם מפחדים מהסיכונים, לא מודעים ליתרונות, או מכיוון שיש חוסר מודעות לגבי השתלות שיניים.

השתלת שיניים עם שתלים דנטליים יכולה להיות פתרון מצוין לכל מי שזקוק לשן חלופית. הוא מציע יציבות לטווח ארוך ומונע ממך לענוד שיניים תותבות, מה שעלול להיות לא נוח ולא אטרקטיבי.

אנשים רבים חוששים כי השתלת שיניים תדרוש מהם לעבור ניתוח; אך לא תמיד זה המצב. בשיטה החדשה של נובודונט, זמן הניתוח צומצם עד פחות משעה בעת השימוש בו יחד עם טכניקת הגדלת העצם.

Picture of ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

סרטונים הקשורים להשתלת שיניים

1 קטעי וידאו
נגן סרטון

נגישות אתר

השתלת שיניים לפני ואחרי

חדש באתר החיוך שלי

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית – עם מעל 80% הצלחה!

פיננסי נט

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הכחול למטה

בהצלחה, מצוות אתר החיוך שלי 💝