המדריך השלם להשתלת שיניים בהרדמה מלאה ואופן פעולתה

קבעו פגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

השתלת שיניים בהרדמה מלאה הפכה לאמצעי פופולרי להחלפת שיניים חסרות. היא משמשת גם להחלפת חלקים מהלסת בעקבות תאונות, מחלות או ניתוח שיניים.
השתלת שיניים בהרדמה מלאה
לפגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על השתלת שיניים

ישנן שתי דרכים לבצע השתלות שיניים בהרדמה מלאה:

  • קבל שתלים דנטליים בניתוח על ידי הנחתם בעצם הלסת של האדם
  • הניחו שתלים דנטליים מעל השיניים באמצעות גשר או תותבת

מה המחיר של הליך השתלת שיניים?

שתלים דנטליים מהווים אלטרנטיבה פנטסטית לתותבות או לגשרים. הם נראים טבעיים, הם קבועים והם נוחים. אבל כמה עולים השתלות שיניים?

מחירי השתלות שיניים שונים זמינים בהתאם לסוג השתלת השיניים שאתה רוצה. ניתן למצוא שתלים דנטליים ללסת התחתונה במחיר של עד 7000 שקלים בעוד כמה יותר מורכבים יכולים לעלות עד 30,000 שקלים.

מה הופך השתלות שיניים לפופולריות כטיפול מודרני?

אנשים רבים מקבלים השתלות שיניים מדי שנה. לעתים קרובות הם מהווים טיפול בחירה בשל הנוחות, האסתטיקה שלהם והרגשתם בפה.

השתלות שיניים היו אופציה פופולרית להשתלת שיניים בקרב מטופלים מזה שנים רבות. שתל השיניים הראשון הוצג לציבור בשנת 1954, אך הפך לאופציה רבה יותר לאחר שצברה פופולריות בסוף שנות ה -80 ותחילת שנות ה -90. כיום שתלים דנטליים בדרך כלל מחזיקים חיים שלמים ואינם דורשים הסרת אף אחת מהשיניים או עצם הלסת של המטופל.

היתרונות של השתלת שיניים בהשוואה לשיניים תותבות מסורתיות

השתלת שיניים היא אחת האפשרויות המתקדמות והחדישות ביותר לטיפול שיניים. זוהי אפשרות למראה טבעי, כמו גם אפשרות נוחה יותר לבעלי זמן מוגבל לבישת שיניים.

בחלק זה נדון ביתרונות התותבות מול השתלים.

שיניים תותבות קיימות מאות שנים ועד לאחרונה נחשבו כתקן הזהב להחלפת שיניים חסרות. השיניים התותבות פועלות בעצם כמו שיניים מלאכותיות המכסות את החניכיים של המטופלים ומספקות תמיכה לשיניהן הטבעיות. הבעיה העיקרית בשיניים תותבות מסורתיות היא שלרוב הם גורמים לבעיות במהלך הלעיסה וגם דורשים ניקוי, מה שעלול להיות קשה ללא מיומנות מתאימה או כלים כגון מברשות שיניים או חוט דנטלי, בכדי להזכיר כמה.

הסיבה העיקרית שאנשים מקבלים השתלות שיניים היא החלפת שן שאבדה. השתלת שיניים היא שן מלאכותית העשויה מתכת המוחדרת לעצם הלסת ושם היא מהווה בסיס לשן או גשר מלאכותי.

המדריך המלא להשתלות שיניים בהרדמה מלאה וכיצד הם יכולים להפוך את החוויה שלך לנוחה יותר

ככל שיותר אנשים מגיעים לגיל הפנסיה, השתלות שיניים הופכות פופולריות יותר ויותר. הליך ההשתלה הוא בדרך כלל הליך חוץ-חולה, מה שאומר שניתן לבצע אותו במשרד השיניים שלך.

השתלת שיניים היא אופציה מצוינת לאנשים שכבר אין להם שיניים. הם ישקמו את הפונקציונליות של הפה שלך, תוך שהם יוודאו שיש לך חוויה נוחה יותר בזמן העבודה.

ישנם יתרונות רבים בהשתלת שתלים דנטליים בהרדמה מלאה. חלק מאלה כוללים את הדברים הבאים:

  • נוחות במהלך ההליך

  • החלמה מהירה

  • ללא כאבים או נפיחות לאחר ההליך

רקע השתלות שיניים בהרדמה מלאה

השתלת שיניים בהרדמה מלאה היא הליך כירורגי המתבצע להחלפת שיניים חסרות. הליך זה מבוצע בהנחייתו ובטיפולו של רופא פה שיכול להיות מזוהה על ידי תואר MD או DDS שלו. מנתחי הפה מחזיקים בהכשרה מקיפה כיצד לבצע הליך זה, כמו גם בידיעה אילו חומרי הרדמה מתאימים למטופלים.

למטופל תינתן הרדמה כללית כך שלא יחושו כאבים במהלך ההליך ולכן הם נשארים דוממים לאורך כל הדרך. למטופלים יינתנו תרופות הרגעה לפני שהם מקבלים הרדמה כללית כדי לעזור להם להירגע ולהפוך אותם לנוחים יותר. קו IV יוכנס לווריד בזרועו של המטופל, ולאחר מכן יספק נוזלים ותרופות במהלך הניתוח. החתך שנעשה על קו החניכיים יחשוף אז שטח קטן שבו השתלים

מהם היתרונות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה?

השתלות שיניים ידועות בהיותן ניתוח פולשני, ולכן טבעי שיש כמה הסתייגויות מההליך. אבל יש הרבה יתרונות להשתלות שיניים בהרדמה מלאה.

כאשר אתה ישן עמוק במהלך הרדמה כללית, לא תרגיש כאב בזמן שרופא השיניים מסיים את ההליך. יתרון נוסף הוא שתוכל לחזור לשגרה הרגילה הרבה יותר מהר מבלי להרגיש כואב או להזדקק לחופשה מהעבודה.

כדאי להזכיר גם את עלות השתלות השיניים בהרדמה כללית, שכן היא עשויה להיות יקרה למדי ללא כיסוי ביטוחי בהשוואה להליכי שיניים אחרים.

הליך השתלת שיניים בהרדמה מלאה – מידע נוסף

מהו נוהל השתלות השיניים בהרדמה מלאה?

שתלים דנטליים הם אחד הגורמים המובילים לאובדן שיניים. ההליך להשתלות שיניים בהרדמה מלאה הוא ניתוח, המתבצע לתיקון שתל שן בפה.

התהליך מתחיל בחיתוך בפה להכנסת השתל אשר ישמש כתמיכה לתותבת, לגשר או למכשיר שיניים אחר. לאחר החדרת השתל, הוא יצורף לעצם הלסת בעזרת ברגים וצלחות.

השלב הראשון מבוצע על ידי רופא שיניים שיעשה חתך בחניכיים שלך ויניח עמוד קטן בצורת כוס טיטניום מתחת לרקמת החניכיים. שלב שני כולל הכנסת שני ברגי טיטניום לעצם הלסת לאחר שחיטטת ברקמת החניכיים מלמטה והידוק אותם מלמעלה לפני הכנסת לוחות נירוסטה המכסים אותם מכל צד.

מי זכאי לניתוח השתלת שיניים?

ניתוח השתלת שיניים הוא הליך כירורגי המחליף שיניים חסרות במתלים, המעוגנים לעצם. בעזרת ניתוח זה, המטופלים יכולים להחזיר לעצמם את יכולתם ללעוס מזון כראוי ופתולוגים בדיבור יכולים להפחית את מכשולי הדיבור.

חלק מהדברים הבאים זכאים לניתוח השתלת שיניים:

  • חולים עם רקמות אוראליות בריאות
  • חולים ללא מחלה או זיהום פעיל
  • מטופלים שאיבדו אחת או שתיים סמוכות על אותה קשת

מהם היתרונות של השתלות שיניים בהרדמה מלאה?

על פי WebMD, ישנם יתרונות רבים של השתלות שיניים בהרדמה מלאה. ראשית, המטופל לא יצטרך לסבול כל כאב במהלך ההליך. שנית, הם יוכלו להמשיך בפעילותם היומיומית הרגילה מיד לאחר הניתוח. שלישית, יתכן שהם לא יצטרכו ליטול תרופות או להשאיר את הפה פתוח למשך פרק זמן ממושך לאחר הניתוח. בנוסף, אין צורך שיהיה צורך בשיניים תותבות לאחר הניתוח וזה עוזר לשמור על שיניים טבעיות.

מחקר שנערך על ידי UCSF מצא גם כי מטופלים מרגישים בדרך כלל יותר בנוח כשהם בהרדמה כללית מכיוון שהם מציעים השפעה "מרגיעה" על גופם ונפשם שיכולה לסייע להם להימנע מתופעות לוואי אפשריות כגון בחילות והקאות. יש גם הטבה לילדים שעלולים להתקשות

מהם החסרונות של השתלות שיניים בהרדמה מלאה?

שתלים דנטליים הם מכשירים המונחים בפה כדי לסייע בהחלפת שיניים. הם בנויים מטיטניום, שהיא מתכת המתאימה ביולוגית לרקמות אנושיות. שתלים אלה מוכנסים למקום במהלך הליך כירורגי או שהם מוחדרים במהלך הליך משרדי. אנשים רבים בוחרים להשתלות שיניים במהלך הרדמה כללית מכיוון שזו הדרך המהירה והיעילה ביותר לבצע את העבודה.

החיסרון העיקרי של השתלות שיניים בהרדמה כללית הוא שהחולה עלול לחוות סיבוכים בתקופת ההחלמה לאחר ניתוח או טיפול בהרדמה, כגון חווית תופעות לוואי כתוצאה מתרופות או חוסר תחושה של קהות באזור הפה.

מי צריך לשקול הליך להחלפת שיניים דרך השתלת שיניים בהרדמה מלאה

אין להקל ראש בהחלטה להחליף שיניים בהרדמה מלאה. חשוב שהמטופל ישקול את היתרונות והחסרונות של ביצוע הליך זה. פרק זה יספק סקירה כללית של כל הגורמים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה האם הליך זה מתאים לך או לא.

השיקול הראשון הוא אם אתה במצב בריאותי תקין. אמנם ניתן לבצע השתלות שיניים בהרדמה מקומית, אך לא תמיד זה אפשרי בשל ההיסטוריה הרפואית שלך או מצבים אחרים. השיקול השני הוא האם אתה מישהו שמרגיש בנוח עם הרדמה כללית או לא, מכיוון שיכולות להיות תופעות לוואי המשפיעות על רווחתך הפיזית והנפשית לאחר ביצוע ההליך. לבסוף, יש לשקול גם אם כל הליכי השתלת שיניים בוצעו בעבר על הפה שלך

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

השתלת שיניים לפני ואחרי