שתל שיניים המדריך השלם ויתרונותיו לבריאות הפה

קבעו פגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם

מלאו פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם

ישנם יתרונות רבים של שתל שיניים. הברור ביותר הוא שהיא משחזרת את השן האבודה בכל תנוחת שן חסרה. המשמעות היא שהיא יכולה להחליף כל שן נשלפת, כגון תותבות חלקיות, גשרים וחלקים. שתלים דנטליים עוזרים גם בלעיסת מזון מכיוון שהם מונחים בניתוח בתוך עצם הלסת כדי לפעול בדיוק כמו שיניים טבעיות. לאחר מכן העצם תגדל סביב השתל וזה יבטיח תמיכה יציבה להחלפת השן החדשה שלך.

שתל שיניים
לפגישת ייעוץ להשתלת שיניים באזור שלכם בארץ
פחות אוהבים לקרוא? צפו בסרטונים על השתלת שיניים

גם לשתל שיניים יש יתרונות אחרים. לדוגמה, הוכח כי הם מסייעים במניעת אובדן עצם ממחלות חניכיים מכיוון שהשיניים אינן יוצרות חיידקים רבים כמו שלד בשיניים רגילות. הוכחה שזוהי בעיה נפוצה עבור מי שחובש שיניים תותבות מלאות או שנותרו לו מעט שיניים טבעיות.

מבוא: מהו שתל שיניים?

שתל שיניים הא דרך להחליף שיניים חסרות.

שתל שיניים הוא עמוד קטן המונח בניתוח בלסת שלך. העצם סביב המוצב תתמזג עם המתכת לאורך זמן, והיא תתפקד כשורש שיניים טבעי. ניתן להשתמש בשתלים לשיניים שאבדו בודדות, או להחליף מספר שיניים חסרות בבת אחת.

לשתל שיניים יתרונות רבים ביניהם:

  • אתה יכול לאכול כל סוג מזון שאתה רוצה בלי לדאוג אם השן שלך תצא או לא.
  • אינך צריך לדאוג לגבי תותבת לא מתאימה שלוקח לה זמן לנקות, וייתכן שהיא לא תתאים כמו שצריך.
  • זו דרך משתלמת עבור אנשים רבים שלא היו יכולים להרשות לעצמם להחזיר את החיוך ולנשוך שוב.

כמה זה עולה? המחיר של הליך שתל שיניים

שתלים הם הדרך הנפוצה ביותר להחלפת שיניים חסרות ואחת הסיבות השכיחות לאובדן שיניים.

עלות השתלות שיניים היא לרוב גורם חשוב בהחלטה לעבור את ההליך. תוכניות רבות לביטוח שיניים מכסות את העלות לפחות או את כולן, אך חלק מהחולים משלמים מכיסם עבור ההליכים שלהם.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא בורג טיטניום המחליף שיניים חסרות אחת או יותר ומספק בסיס לשיניים חלופיות שנראות, מרגישות ומתפקדות כמו שיניים טבעיות. בורג הטיטניום מוטבע בעצם הלסת שלך, שבסופו של דבר יתמזג אליו ככל שיחלוף הזמן. השתל משמש כעוגן המאפשר לאבטח מעליו תותבות או לספק תמיכה בעבודות גשר, המאפשר לך לאכול ללא הגבלות!

סוגי ותפקודי השתלות שיניים

השתלות שיניים הן אופציה לאנשים הסובלים מאובדן שיניים או עששת. השתלים משמשים לתמיכה בתותבת שיניים כגון כתר.

סוגי השתלות שיניים:

  1. השתלות שיניים קבועות: השתלות שיניים קבועות הן סוג השתל הנפוץ ביותר. הם מציעים בסיס יציב לכתר או תותבת אחרת וניתן להשתמש בהם אם יש לך מספיק נפח עצם, כלומר שיש מספיק מקום בעצם להכיל את השתל מבלי לפגוע בו.
  2. השתלות שיניים נשלפות: השתלות שיניים נשלפות פחות יציבות מהסוג הרגיל, אך יש בכך את היתרון לשחרר אותך להזיז אותן. אם אינך נוטה לנשוך עם השיניים, או שתזדקק לניתוחים פלסטיים בשלב כלשהו בעתיד, הם עשויים להיות אופציה טובה עבורך.

סיכונים הקשורים להשתלות שיניים וכיצד לצמצם אותם

ניתוח פה ולסת הינו טיפול מצוין להפרעות רבות בפנים ובפנים. אבל יש בזה גם מידה של סיכון. לא כולם, אך ניתן להפחית חלק מהסיכונים הללו על ידי הבנה מה הם וכיצד הם עשויים להשפיע על ההליך.

הסיכונים הידועים הכרוכים ברפואת שיניים שתלים כוללים:

  • זיהום: בכל פעם שאזור עצם נקדח יש אפשרות לזיהום.
  • תגובה אלרגית: שתלים משתמשים בדרך כלל בטיטניום כחומר שלהם, ולכן מי שיש לו אלרגיה לטיטניום לא צריך להשתיל אותו.
  • אובדן עצם: אובדן עצם יכול להתרחש באופן טבעי ככל שאנו מתבגרים, והשתלים לא יעצרו את התהליך הזה. המשמעות היא שייתכן שיהיה צורך להחליף שתלים בנקודת זמן מסוימת, בהתאם למהירות

הליך השתלת שיניים בפירוט

השתלת שיניים משמשת להחלפת שיניים חסרות. לרוב הם עשויים מתכת, חרסינה או שילוב של שני החומרים. השתל מורכב משלושה חלקים: שן מלאכותית, העמוד והכתר.

ההליך של הצבת שתלים דנטליים יכול להיעשות ביום אחד ברוב המקרים עם אי נוחות מינימלית למטופל.

השיניים הסמוכות לשתל יזדקקו להתאמה מסוימת לאחר ניתוח בעזרת פלטה או יישור שיניים. המטופלים יצטרכו ליטול אנטיביוטיקה לפני הניתוח ולמשך כחצי שנה לאחר מכן על מנת להפחית כל סיכון לסיבוכים הקשורים לזיהום הקשורים לחניכיים או לעצם.

כיצד להתכונן להליך השתלת שיניים

השתלת שיניים היא שורש שן מלאכותי המונח בעצם הלסת כדי לתמוך בשן או גשר מזויפים.

אנשים רבים אינם יודעים כי השתלת שיניים דורשת הליך מורכב ומדויק, שיכול להימשך עד שעתיים ויותר.

כדי להתכונן להליך זה, המטופלים צריכים לטפל בבעיות הבריאות שלהם ולוודא שלא יתקלו בסיבוכים. אפילו עם כל התכשירים הללו, אין ערובה לכך שיתקיים ניתוח הפה ללא כאבים או סיבוכים.

לכן, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלך לפני שתעבור את הליך שתל שיניים להבנה טובה יותר של הסיכונים והיתרונות הכרוכים בניתוח.

מה ההבדל בין תעלת שורש להשתלת שיניים?

טיפול שורש הוא הליך שיניים הנעשה כדי להציל שן אשר נדבקה או התפרקה. טיפולי שורש פולשניים יותר מהשתלות שיניים ולוקח זמן רב יותר להחלים.

טיפוס שורש מתבצע בדרך כלל כאשר יש זיהום בשן הדורש הסרת העצב על מנת להחלים, אך ישנם תרחישים רבים נוספים בהם ייתכן שיהיה צורך בטיפול שורש. תעלות שורש משמשות להצלת שיניים כשהן נדבקות או נרקבות, והן עשויות לשמש גם במקרים בהם יש מעט עצמות שמחזיקות את השן.

שתלים דנטליים משמשים להחלפת שיניים כשהם הולכים לאיבוד או אינם יכולים לצמוח לגמרי. החלפת שורשי השן היא השימוש העיקרי בהשתלות שיניים מכיוון שהם מחזיקים מעמד זמן רב יותר ודורשים פחות תחזוקה משורשי השן המסורתיים.

יתרונות של שתל שיניים בהשוואה לשיניים תותבות מסורתיות או לחלקים

אנשים רבים עייפים מהשתלות שיניים, אך כדאי לדעת כי הליך זה למעשה אינו כואב למדי.

בנוסף, מדובר בהליך די מהיר, כאשר הזמן הממוצע הוא כשעה לכל שן.

לשתלים דנטליים יתרונות רבים על פני שיניים תותבות או חלקים מסורתיים.

אחד היתרונות הרבים הללו הוא שהם אינם מחליקים או מתהפכים מהפה בזמן האכילה.

בנוסף, בניגוד לתותבות שצריך לנקות כל יום ויכולות להיעצב בקלות, שתלים דנטליים נשארים נקיים ללא כל תחזוקה נוספת בקצה.

חסרונות של השתלות שיניים בהשוואה לשיניים תותבות מסורתיות או לחלקים

להשתלות שיניים יש כמה יתרונות מרכזיים על פני תותבות או חלקים מסורתיים. הם יכולים להחזיק חיים שלמים, הם נראים טבעיים יותר והם אופציה זולה יותר לטווח הארוך. עם זאת, לשתלים יש גם כמה חסרונות. הם יכולים להיות יקרים יותר מראש וכמה אנשים יתקשו יותר לאכול איתם.

מיתוסים על השתלות שיניים הוסרו!

ליותר מ -100 מיליון אנשים ברחבי העולם יש השתלות שיניים להחלפת שיניים חסרות. זהו פתרון לטווח ארוך. כ -2% עד 3% ממקרי השתלת השיניים נכשלים בגלל סיבות שאינן קשורות לשתל עצמו.

מיתוס 1: השתלות שיניים נמצאות בחניכיים או בעצם

שתלים דנטליים נמצאים בחניכיים אך לא בעצם שלך. השתל מונח מתחת לחניכיים ומעל לעצם הלסת, המשמשת כמערכת התמיכה שלו. מתחת יש מוט מתכת מושחל (שנקרא אבוטמנט) הבולט מבעד לחניכיים לתוך עצם הלסת שלך. מוט מתכת זה מתחבר לשן מלאכותית (הנקראת כתר) המכסה את המקום בו הייתה השן שלך. שֶׁקֶר!

מיתוס 2: השתלות שיניים ישפיעו על שלי

הרעיון שהשתלות שיניים ישפיעו על השיניים הטבעיות שלך הוא מיתוס. כאשר הם מונחים, עוגנים שתלים דנטליים לעצם הלסת. הם פולשניים הרבה פחות משיניים תותבות או תותבות אחרות, והם אינם מפעילים לחץ על השיניים הטבעיות. יתר על כן, לא תצטרך להסיר את כל השיניים שלך לפני שתשתל שיניים.

ד"ר אוהד שחר לוין
ד"ר אוהד שחר לוין

לד"ר אוהד שחר לוין ניסיון של עשרות שנים ומציעה מגוון רחב של אפשרויות טיפולי שיניים.

מומחיותו של ד"ר אוהד שחר לוין ביישור שיניים ולסתות של מטופליו עם צמיחת שיניהם היא ללא רבב. יש לו למעלה מ-20 שנות ניסיון, וידוע במגע העדין ובגישה הטבעית לטיפול שיניים.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאתו כוללים טיפולי הלבנת שיניים, טיפולי יישור שיניים, טיפולי השתלות שיניים לרבות השתלות בטכנולוגיה המתקדמת PRF, הכולל גם השתלות שיניים ממוחשבות, מבני שיניים, שיני חרסינה - ציפויי שיניים ועוד.

השתלת שיניים לפני ואחרי